Weekend na drogach powiatu giżyckiego. Rekordzista miał ponad 2 promile

0

Nietrzeźwi i bez uprawnień na drodze. W czasie weekendu policjanci interweniowali wobec dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wyjechać na drogę, mimo że wcześniej spożywali alkohol. Rekordzistą okazał się kierowca, który miał ponad 2 promile alkoholu. 

W minioną sobotę, 24 lutego policjanci interweniowali wobec dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice po pijanemu, inny kierowca jechał bez uprawnień, a kierujący audi znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Pierwszy kierowca wpadł w ręce policjantów w minioną sobotę, 24 lutego w samo południe. Kierowca Mazdy został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Lipowo gm. Kruklanki. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu, po przebadaniu okazało się, że 45-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z kierowców nie reagował na dawane sygnały do zatrzymania. Po pościgu kierowca Forda Focusa został zatrzymany w Giżycku na ulicy Sienkiewicza. Podczas wykonywania czynności, funkcjonariusze przeprowadzili badanie za zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał, że kierowca forda miał ponad 2 promile alkoholu. 29-latek tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto jadąc inną ulicą w Giżycku  zjechał na chodni i uderzył w hydrant, co potwierdzają wgniecenia i zarysowania na pojeździe.

Jeszcze inny kierowca również nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Czyprki gm. Miłki. Po pościgu i zatrzymaniu kierującego Oplem Corsa okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania.

Natomiast w miejscowości Konopki Wielki gm. Miłki policjanci drogówki zatrzymali kierującego Audi, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 52 k.h. Miernik prędkości wskazał na 102 km/h. 42-letni mieszkaniec powiatu piskiego został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 pkt. karnych.

Kierowcy, którzy wsiedli za kółko po alkoholu stracili już uprawnienia do kierowania. Także kierowca, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym musiał oddać funkcjonariuszom blankiet prawa jazdy.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze