Weekend na drogach powiatu giżyckiego. Pijani i bez uprawnień

0

Giżyccy policjanci podczas weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nierzeźwych kierowców. Podczas kontroli okazało się, że niektórzy z nich mieli cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Jednym z nich okazał się 58-letni mieszkaniec gminy Giżycko, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejni kierowcy w powiecie giżyckim wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu i z cofniętymi uprawnieniami.

I tak pierwszego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w miniony piątek (16.03.2018 r.) kilka minut przed godz: 9.00 w m. Szczybały Giżyckie. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol, wynik badania na AlcBlow wskazał diodę czerwoną. 57-latek nie poddał się dalszemu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano krew do badania. Okazało się również, że mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do 4 grudnia 2018 r.

Kolejny z kierowców również miał cofnięte uprawnienia do kierowania. 37-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku na ul. Wodociągowej – kierował VW Passatem. Uprawnienia miał cofnięte z powodów zdrowotnych. Na szczęście badanie alkomatem wskazało, że był trzeźwy.

Trzeci z kierowców jechał ul. Gdańską w Giżycku. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol oraz sam kierowca miał problemy z wypowiedzią. Odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu i innych środków działających podobnie.

Czwarty kierowca to rekordzista weekendu. Podczas kontroli 58-latek, który kierował nissanem wydmuchał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wobec i tego kierującego była wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych.

Ostatni z kierowców, który jechał pomimo cofniętych uprawnień, to 53-letni kierowca daewoo nexia , mieszkaniec Giżycka.

Ponadto policjanci zatrzymali pirata drogowego do kontroli drogowej, który dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył o 57 km/h. Kierowca już stracił prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 pkt. Karnymi.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze