Weekend na drogach powiatu giżyckiego. Nietrzeźwi kierowcy i marihuana w aucie

0

W miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz dwóch kierowców. Ponadto w jednym z pojazdów znaleziono marihuanę. 

W piątek (23.10) w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów. Jeden z nich został zatrzymany w m. Spytkowo. Mężczyzna kierował rowerem mając ponad 0,7 promila. Drugi rowerzysta w m. Kruklanki miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

W sobotę (24.10) około godz. 12:40 na trasie Orłowo – Łękuk Mały podczas kontroli drogowej  policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym audi. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 50- latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę (25.10) w późnych godzinach wieczornych na jednej z ulic Giżycka, mundurowi zauważyli znanego im mężczyznę, który kierował audi bez uprawnień. W trakcie kontroli okazało się, że 21-latek miał 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto w pojeździe ujawniono marihuanę. Z uwagi, że zachowanie mężczyzny wskazywało, iż może znajdować się również pod działaniem środków odurzających została mu pobrana krew do dalszych badań.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze