Weekend na drogach powiatu giżyckiego

6

W miniony weekend policjanci z giżyckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, rowerzystę, pirat drogowego oraz kierowcę z aktywnym zakazem.

Nietrzeźwy kierowca busa został zatrzymany do kontroli w Sulimach (gmina Giżycko). Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. 

Natomiast w Kruklankach do kontroli został zatrzymany rowerzysta, który na widok radiowozu wjechał do przydrożnego rowu. 59-latek przebadany na trzeźwość, „wydmuchał” blisko 1 promil. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego jednoślad, jak i on sam zostali przekazani trzeźwym osobom.

Prawo jazdy stracił także kierowca osobówki, który przez Wilkasy (gmina Giżycko) jechał z prędkością 106 km/h na ograniczeniu do „pięćdziesięciu”. Za popełnione wykroczenie kierowca został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych.

Nie stosując się do orzeczonych środków, za kierownice mercedesa wsiadł 35-latek, który miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do lipca 2023 roku. Kierowca został zatrzymany w Giżycku. Teraz odpowie za przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
NKE

Żebyście nie pajacowali wogule na drodze w Polsce to by nikt nie wprowadziłby nowych mandatów. Tylko zasłużyliście na konsekwencje

Zbawiciel uciśnionych

Pojeb

real

Naucz się ortografii i zacznij poprawnie budować zdania.

NKE

Bardzo dobrze ,Dzisiaj widziałem jak gnał przez Wilkasy.także przestroga dla wszystkich na drodze,policja akurat lubi stać także uważajcie i przestrzegajcie przepisów.Sami się prosiliście się o taryfikator i o utrate prawa jazdy.

Zbawiciel uciśnionych

Pojeb

Alfa

Też uważam, że powinni takich karać i jeszcze zabierać prawa jazdy