Weekend na drogach powiatu giżyckiego

0

Dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policjantów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Jeden z nich zderzył się z samochodem ciężarowym. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W miniony piątek (08.01.2021 r.) około godziny 15:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Sołtmany gm. Kruklanki kierowca osobowego auta uderzył w samochód ciężarowy. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy. Okazało się, że 59-latek jest pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugi z kierowców w ręce policjantów wpadł podczas kontroli drogowej (09.01.2021 r.) w Rynie. Sprawdzając stan trzeźwości 27-letniego kierowcy okazało się, że miał blisko 1 promil alkoholu, ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze