Weekend na drogach powiatu giżyckiego

0

Trzy wypadki, dwie kolizje, pięć przekroczeń dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz nietrzeźwy kierujący to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu giżyckiego. 

Do pierwszego wypadku doszło 4 października około godziny 18:00 na drodze krajowej nr 63 Konopki Wielkie-Sumki. Tam motocyklista jadąc z pasażerką w trakcie kończenia manewru wyprzedzania pojazdu ciężarowego wpadł w poślizg, stracił panowanie nad motocyklem w wyniku czego przewrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. 40-letni kierowca i 38-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala w Giżycku i Piszu. Została pobrana krew do badania.

Kolejne zdarzenia miały miejsce w Giżycku i w miejscowości Szymonka gm. Ryn.

W Giżycku kierowca skody wjechał do przydrożnego rowu ścinając wcześniej znak drogowy. Wszystko wskazywało na to, że 71-latek, który siedział za kierownicą jest pod działaniem alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala w Giżycku, pobrano krew do badania.

W miejscowości Szymonka kierująca toyotą straciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Mrągowie. Od kierującej również pobrano krew do badania.

Na drodze nie zabrakło kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Rekordzista jechał z prędkością 110 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”.

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że 29-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że wraz ze zmianą pogody, zmieniają się warunki na drodze.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze