Weekend na drogach powiatu giżyckiego

0

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend giżyccy policjanci. Rekordzistą okazał się 66-letni mieszkaniec Giżycka. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

Spośród dwóch kierowców prowadzących pojazd na tzw. „podwójnym gazie” rekordzistą okazał się 66-letni mieszkaniec Giżycka, który został zatrzymany przez innego kierowcę w miejscowości Kruklanki.

Policjanci ustalili, że 66-letni kierowca jechał przez miejscowość Żabinka gm. Kruklanki. Świadek całego zdarzenia poinformował, że sposób jazdy, jasno wskazywał na to, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Kiedy kierowca Renaulta zatrzymał się przy sklepie w m. Kruklanki to zostały mu odebrane kluczyki od samochodu. W tym momencie kierowca opuścił auto i oddalił się z miejsca. Policjanci ujawnili mężczyznę na terenie m. Kruklanki, który przyznał, że jechał autem Renault będąc w stanie nietrzeźwości, a oddalił się z miejsca, ponieważ bał się konsekwencji. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi kierujący nie ustępując pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Audi. W trakcie czynności okazało się, że 45-letni sprawca kolizji jest pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że nietrzeźwy kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je już wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci także zatrzymali kierowcę Skody, który pędził z prędkością 119 km/h ulicą Obwodową w Giżycku. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat i punkty karne oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i o to, aby pod żadnym pozorem nie prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze