Groźna kolizja, nietrzeźwy kierowca i rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To bilans minionego weekendu na naszych drogach. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności.

W miniony piątek, 10 stycznia na trasie Sołdany-Kruklanki policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie doszło do zderzenia dwóch osobówek. Z ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem jadąc w kierunku m. Kruklanki wykonywał manewr skrętu w lewo. Jadąca bezpośrednio za nim kierująca fiatem, w tym samym czasie wykonywała manewr wyprzedzania w wyniku czego uderzyła volkswagena w lewy tylni bok. Do szpitala z urazem szyi trafiła 35-letnia mieszkanka powiatu węgorzewskiego. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że kierująca fiatem nie odniosła poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Tego samego dnia, 10 stycznia w m. Konopki Wielkie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem, który rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na tzw. „pięćdziesiątce” kierowca pędził z prędkością 107 km/h.

Brakiem wyobraźni wykazał się 55-letni kierowca volvo, który postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w minioną sobotę, 11 stycznia w Wilkasach, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 55-latek miał blisko 3 promile alkoholu.

Obaj kierowcy stracili już prawo jazdy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zenek69
Zenek69
14 stycznia 2020 16:37

Wziąć a nie wziąść, co za niedouki piszą takie rzeczy

docent
docent
odpowiedział na komentarz  Zenek69
14 stycznia 2020 16:49

Zenek tam jest „postanowił wsiąść”. Chłopie udaj się do okulisty lepiej

patologia
patologia
odpowiedział na komentarz  Zenek69
14 stycznia 2020 16:52

W tekście jest „wsiąść” od słowa „wsiadać”! Naucz się czytać Niedouku!!!