Weekend na drogach powiatu. Dwa obywatelskie zatrzymania nietrzeźwych kierowców

0

W miniony weekend na terenie powiatu giżyckiego doszło do dwóch obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Kolejnych dwóch kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania doszło w sobotę (26 lutego) w miejscowości Bystry (gmina Giżycko). Około godziny 17:00, dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o podejrzeniu przez innego uczestnika, że kierujący Nissanem może być pijany. Na miejsce wysłano natychmiast patrol policji. Kierowca Nissana został ujęty przez mężczyznę, który zgłosił swoje podejrzenia mundurowym.  Podczas badania trzeźwości okazało się, że 66-letni mieszkaniec Giżycka miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało elektronicznie zatrzymane prawo jazdy.

Drugie obywatelskiego zatrzymanie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę (25/26 lutego) w Giżycku. Kilka minut po północy, dyżurny giżyckiej policji został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 83-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy elektronicznie prawo jazdy.

Także policjanci giżyckiej drogówki w trakcie służby zatrzymali do kontroli kierującego audi. Kontrola drogowa miała miejsce w miejscowości Jurkowo (gmina Kruklanki). Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca również stracił prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę (27 lutego) policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, z którego sprawca zbiegł. Po ustaleniu wszystkich okoliczności funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania sprawcy zdarzenia, gdzie na posesji stało zaparkowane auto. 33-latek nie kwestionował swojego zachowania, przyznał, że cofając, uderzył w stojący pojazd, a następnie uciekł z miejsca, ponieważ jak sam powiedział „był pod działaniem alkoholu”. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Prawo jazdy na okres 3 miesięcy stracił również kierowca Mercedesa, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 136 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto powędrowało 10 punktów karnych. 

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze