Weekend na drogach i wodach powiatu giżyckiego

0

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku pracowali na miejscu kilku zdarzeń do których doszło zarówno na wodzie jak i drogach. 

Zdarzenia na wodach

W niedzielę (04.07) po godzinie 13:00 wodniacy zostali wezwani do kolizji łodzi żaglowej i houseboata. Jak się okazało na kanale Niegocińskim kierujący houseboatem 49-latek stracił sterowność łodzi i uderzył dziobem w lewą burtę płynącego prawidłowo jachtu. W wyniku zderzenia uszkodzony został laminat burty jachtu. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. 49-latek został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenia na wodzie miało miejsce tego samego dnia (04.07) tuż po godzinie 14:00. Również na kanale Niegocińskim. Z ustaleń mundurowych wynika, że statek pasażerki omijał stojącą przy nabrzeżu żaglówkę, jednak podczas tego manewru doszło do otarcia burty, w wyniku czego została zarysowana powłoka laminatu. W tym zdarzeniu również nikt nie odniósł obrażeń. Kapitan statku pasażerskiego został ukarany mandatem karnym.

Podczas swoich zadań na wodzie policyjni wodniacy kontrolowali także stan trzeźwości sterujących. W niedzielę (04.07) na jeziorze Bocznym zatrzymali do kontroli sterującego skuterem. Jak się okazało 54-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

Policjanci interweniowali też wobec osób korzystających ze skuterów wodnych i motorówek. Na jeziorze Bocznym dwóch sterników zostało ukaranych za tzw. ,,wytwarzanie fali”. Jeden z nich pływał skuterem, drugi motorówką. Mandat w wysokości 500 zł otrzymał też sternik skutera za brak uprawnień do sterowania. Wodniaccy nałożyli również mandat na sternika motorówki, który nie posiadał obowiązkowego wyposażenia łodzi w postaci kamizelki, koła ratunkowego i gaśnicy.

Zdarzenia na drogach

W piątek (02.07) podczas kontroli pomiaru prędkości w miejscowości Miłki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 33-latka, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Tego samego dnia (02.07) ok. godziny 15:00 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony, że w kierunku Giżycka może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze na jednej z giżyckich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem berlingo. Po zbadaniu stanu trzeźwości 42-letniego kierowcy okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych w niedzielę (04.07) około godziny 10:00 na ul. Obwodowej. 40 – letni mężczyzna, kierował vw golfem mając blisko 1,2 promila alkoholu. Obydwaj kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

W sobotę (03.07) policjanci z posterunku w Rynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw polo. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 26-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za tak zwaną ,,jazdę na zakazie’’ grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze