Weekend na drogach. 2 osoby zginęły, 6 zostało rannych

0

W sobotę oficer dyżurny iławskiej policji  otrzymał informację o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 16 w okolicach miejscowości Stanowo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zastali rozbity samochód osobowy oraz autobus. Policjanci wyciągnęli z samochodu rannego mężczyznę. 58-letni mieszkaniec Ostródy pomimo podjętej reanimacji zmarł. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym toyota z niewyjaśnionych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z autobusem. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący samochodem osobowym zmarł. Natomiast z 30 podróżujących autobusem rejsowym, 2 osoby zostały ranne i przetransportowane do szpitala. Na miejscu tego tragicznego w skutkach wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył ślady oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Pozwoli to na dokładne ustalenie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

W piątek po godzinie 17.00 na ul. Wojska Polskiego w Piszu doszło do potrącenia 14-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych. Z ustaleń policjantów wynika, że nastolatek szedł od strony ul. Warszawskiej w kierunku ul. Pionierów. Przechodził przez dwuetapowe przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego.  Schodząc z przejścia poczuł uderzenie w wyniku, którego upadł na pobocze. Okazało się, że został uderzony przez  pojazd marki Ford Galaxy, którym kierował  64-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna był trzeźwy. Chłopca z obrażeniami przewieziono do szpitala w Piszu.

W związku z tym, że kierujący najwyraźniej nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych oraz z uwagi na to, że za ten czyn może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych.

Często zmieniające się warunki pogodowe powinny być sygnałem dla kierujących, że prędkość pojazdu musi być dostosowana do warunków drogowych, do umiejętności kierowcy, oraz do natężenia ruchu. Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby pamiętali, że jeżeli chcą dojechać do celu, to koniecznym jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie zasad bezpiecznego podróżowania. Nie zapominajmy o stosowaniu kasków ochronnych. Jego brak, jak pokazuje przykład z Kiwit, może powodować tragiczne skutki podczas wypadku drogowego.

jk/mk/asz/in

KWP OLSZTYN

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze