Warto pomagać!

0

W poniedziałek 14 grudnia 2015 r. przewodnicząca Samorządu Szkolnego Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach wpadła na genialny pomysł. Wymyśliła, aby z pomocą kolegi z klasy oraz p. Ani Pażyszek i p. Piotra Panasia przeprowadzić w szkole charytatywną zbiórkę na rzecz ubogiej rodziny kolegi z naszej szkolnej ławki. Bez chwili zastanowienia przystąpiliśmy do działania. Wywiesiliśmy na tablicy informacyjnej  wiadomość na ten temat i …. maszyna ruszyła. Nauczyciele oraz inni uczniowie przychodzili do nas z pytaniami oraz z prośbą rozwiania ich wątpliwości na temat tejże zbiórki, a my staraliśmy się wyjaśniać, nie wyjawiając, komu chcemy w ten sposób pomóc.

Przez cały tydzień mieliśmy wytypowaną rodzinę dla której przeznaczymy pomoc, jednak w ostatniej chwili po konsultacjach zmieniliśmy respondentów, którym pomogliśmy. W przeciągu tygodnia udało nam się nazbierać około 8-10 kg żywności, kilka artykułów chemicznych, książki dla dzieci oraz pluszaki. 22 grudnia 2015 r.  spakowaliśmy to do kartonów i wraz z naszym wspaniałym opiekunem szkolnego koła wolontariatu <P. Pażyszek>  zawieźliśmy paczki do rodziny. Po wniesieniu kartonów z prezentami, mama była w ogromnym szoku, że społeczność szkolna <jak to ujęła> „zechciała się zmobilizować i zrobić dobry uczynek przed świętami”. Na jej twarzy malowało się wiele emocji, których nie była w stanie powstrzymać. Wolontariusze, którzy pojechali z paczkami również byli pod wielkim wrażeniem. Pani Ania przed wejściem do rodziny mówiła, że będzie rozmawiać z matką, jednak po wejściu szok całkowicie pokrzyżował plany i ostatecznie zakończyło się na życzeniach świątecznych. W drodze powrotnej zdziwienie w dalszym ciągu „trzymało nasze słowa w swojej garści”. Byliśmy tak rozemocjonowani po tej kilkuminutowej wizycie, że przez połowę drogi powrotnej nie rozmawialiśmy prawie ze sobą.

Z tego miejsca chciałbym podziękować najlepszym opiekunom za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu akcji na terenie szkoły. Dziękuję również uczniom i nauczycielom, którzy przynieśli artykuły spożywcze, chemiczne, książki, słodycze, zabawki, które mamy nadzieję- pomogą w przygotowaniach do świąt. Dziękuję również M. H, za pomysł i pomoc w realizacji. Przy okazji chciałbym złożyć najszczersze życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Pozdrawiam K.W.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze