Warsztaty wyjazdowe Giżyckiej Rady Seniorów

0

12-13 listopada w Mrągowie przedstawiciele Giżyckiej Rady Seniorów wzięli udział w warsztatach poświęconych planowaniu usług na rzecz starzejącego się społeczeństwa dla miasta Giżycka.  

Warsztaty zostały zorganizowane przez Federację Organizacji Socjalnych „FOSA”, która wyłoniła giżycką radę w konkursie nastawionym na rozwój rad seniorów. Jako kluczowy element wsparcia zarówno i Giżycka Rada Seniorów, jak i Burmistrz Giżycka wskazali przygotowanie do wdrożenia usług na rzecz seniorów  w oparciu o środki Unii Europejskiej.

Giżycka rada została wybrana jako jedna z pięciu w województwie. Do Mrągowa pojechało 10 przedstawicieli rady: Krystyna Kralkowska – przewodnicząca, Nina Piórkowska,  Irena Godlewska – Schnell, Franciszek Wiśniewski, Marian Juchniewicz, Elżbieta Zieniewicz, Iwona Wieczorek – Arnt, Czesława Aptazy, Jadwiga Pietnoczko, Stanisław Górnia.

Na warsztaty zostali zaproszeni również przedstawiciele jednostek pomocy i integracji społecznej – Ewa Ostrowska- dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej (jednocześnie opiekun GRS), Jarosław Borowski – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Małgorzata Bogdanowicz – dyrektor Centrum Integracji Społecznej oraz Justyna Barczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W pracach warsztatowych uczestniczyli również Anna Skass – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Maria Popieluch – prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Chorobą Nowotworową  „Promyk”. Dwudniowe spotkanie prowadził prezes Federacji  FOSA Barłomiej Głuszak.

W trakcie spotkania seniorzy wraz z samorządowcami zajęli się zdiagnozowaniem obecnego stanu usług dostępnych dla osób starszych oraz określeniem potrzeb w tym zakresie na przyszłe lata. Zajmowano się nie tylko osobami aktywnymi, ale także chorymi i niesamodzielnymi. Całość przemyśleń i wniosków zostanie zebrana w formie dokumentu – rekomendacji Rady Seniorów dla Burmistrza Giżycka i samorządu miejskiego. Uczestnicy warsztatów mają przekonanie, że rekomendacje te będą wykorzystanie przy planowaniu inwestycji, działań, ale także przy pozyskiwaniu środków unijnych.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze