Wandal, który dokonał zniszczeń kładki nad Kanałem Łuczańskim zatrzymany

12

Policjanci z Giżycka zatrzymali 24-letniego mieszkańca miasta, który zdewastował kładkę dla pieszych oraz amfiteatr usytuowany nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku. Wandal wyrywał siedziska, podpory, w zasadzie wszystko, co dało się wyrwać. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 15 tys. złotych. 

Do bezsensownego wandalizmu i zniszczenia mienia doszło w nocy z 29 na 30 marca w Giżycku nad Kanałem Łuczańskim. 

Sprawca niszczył, co się dało, wyrywał siedziska, drewniane podpory, wyrywał instalację elektryczną, służącą do zasilania świateł LED. Wstępnie szkodę i zniszczenia wyceniono na kwotę 15 tys. złotych. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili podejrzanego, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Giżycka – przekazują giżyccy funkcjonariusze. 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony do wyjaśnienia sprawy. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak nie miał logicznego wytłumaczenia dla swojego zachowania.

Zniszczył, zdewastował, bo miał taki „kaprys”, bo to „nie jego”. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutu zniszczenia mienia. Na czas prowadzonego postępowania prokurator zastosował wobec giżycczanina dozór policji – dodają mundurowi z KPP Giżycko. 

Policjanci ponadto ustalili, że 29 marca – tuż przed dewastacją – ten sam mężczyzna przywłaszczył cudze osobowe auto, a następnie je porzucił. Z tego też będzie tłumaczył się przed sądem.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
assan

DO KAMIENIOŁOMÓW DZIADA, MISKA RYŻU I DO ROBOTY! PO 15 LATACH ODECHCE SIĘ NISZCZYĆ MIENIE SPOŁECZNE!

spongebob

Gościowi korba odwaliła, no ale żeby auschwitz komuś życzyć do roboty to trzeba dobrze zjeść stejka

mieszkaniec

zdjęcie dajcie będzie kogo klepać

Mantel

Urabianie na informatora ,raczej.

Westt

A dlaczego dozór policji? To ma być decyzja wychowawcza?

nikt

a co mają go zastrzelić?

no i..

było by po problemie….

spongebob

skoro jesteś taki radykalny, to pewnie opowiadasz się za jak najsurowszymi karami, pewnie byś nie miał nic przeciwko, żeby tobie najsurowsza karę więzienia zasądzili, bo ten twój komentarz w takim kontekście to chyba wyczerpuję znamiona publicznego podżegania do zabójstwa!