Wakacyjny PKS międzygminny

1

W wakacje mieszkańcy i turyści z Wydmin, Miłek i Starych Juch będą mogli dojechać autobusem do sąsiedniej gminy, w tym do Ełku i Giżycka.

Natomiast w roku szkolnym będzie realizowany dowóz dzieci do szkół, i z tych połączeń mogą odpłatnie korzystać mieszkańcy.

Wszystko to będzie możliwe za sprawą porozumienia pomiędzy trzema gminami zawartego 15 czerwca 2021 roku w siedzibie Urzędu Gminy Wydminy.

Porozumienie podpisali wójt gminy Wydminy Radosław Król (Gminie Wydminy powierzono organizację transportu zbiorowego na terenie trzech gmin), wójt gminy Miłki Barbara Mazurczyk oraz wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko.

fot. Urząd Gminy Wydminy

Źródło: UG Wydminy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca

A Ja się pytam dlaczego Wójt Wydmin nie organizuje przetargu na dowóz dzieci do szkół? Na jakich zasadach został wybrany przewoźnik, który wozi dzieci złomami i na jakiś dziwnych zasadach są kupowane bilety miesięczne dla dzieci i rozliczane przez gminę, gdzie przewoźnik bierze jeszcze dopłatę do linii. Czy w przetargu nie było by tańszych biletów i nowszych autobusów? Chyba takie są podstawowe kryteria teraz w przetargach. Dziwne zasady. Linia wakacyjna? Już widzę tabuny ludzi na linii Ełk – Stare Juchy – Wydminy – Miłki – Giżycko jadących zdezelowanym busem podstawionym przez firmę Faster. Czy nie chodzi tu o klepanie kilometrów,… Czytaj więcej »