„Wakacje z wojskiem”. Można zarobić 6 tys. zł w niecały miesiąc

3

Już 10 czerwca ruszy pierwszy z trzech turnusów wojskowych pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Szkolenie trwające 27 dni jest przeznaczone dla ochotników w wieku od 18 do 35 lat. Nie dość, że udział jest darmowy, to uczestnikom zostanie wypłacone uposażenie w wysokości 6 tys. zł. Co więcej, można wybrać dowolne miejsce odbywania szkolenia oraz dogodny dla siebie termin.

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej. 

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych – piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby. 

Zaplanowaliśmy 3 turnusy – po 27 dni każdy

  • od 10 czerwca do 6 lipca,
  • od 15 lipca do 10 sierpnia,
  • od 19 sierpnia do 14 września.

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść nasz portal (www.zostanzolnierzem.pl), zadzwonić na infolinię 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu (https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wakacje-z-wojskiem–rusza-kolejny-projekt-wzmacniajacy-bezpieczenstwo-polakow) lub po prostu zgłosić się do każdego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego (Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego).

***  

Projekt „Wakacje z wojskiem” jest strategicznym zamierzeniem MON i Wojska Polskiego, mającym na celu zwiększenie potencjału rezerw oraz promocję służby wojskowej. Jego głównym obszarem zainteresowania jest młodzież szkolno-studencka w wieku od 18 do 35 lat. 

Każdy turnus to strzelanie, przetrwanie w ternie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd. To także 6 tys. zł uposażenia oraz unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – czy to jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy, czy podchorąży akademii wojskowej. 

*** 

Projekty w serii „…z wojskiem”: 

„Wakacje z wojskiem” – projekt wakacyjnych szkoleń wojskowych.

„Edukacja z wojskiem” – prowadzony we współpracy z MEN, projekt 3-lekcyjnych bloków dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 3 tys. szkół zgłoszonych, żołnierze nauczą uczniów podstaw zachowania w sytuacjach zagrożenia i kryzysowych – pomocy medycznej, ewakuacji, reagowania na alarmy, etc., termin realizacji – 6 maja-20 czerwca.

„Trenuj z wojskiem” – 5. edycja popularnego projektu sobotnich szkoleń dla środowiska cywilnego w jednostkach wojskowych, tym razem z rozwinięciem obszaru z pogranicza wojskowości-zarządzania kryzysowego – obrony cywilnej, podczas kilkugodzinnego – sobotniego szkolenia żołnierze uczą posługiwania się bronią, rzucania granatem, walki wręcz, pomocy medycznej na polu walki, przetrwania w terenie oraz szukania ukrycia i schronów, etc., 10 weekendów – 20 jednostek wojskowych w całym kraju (głównie duże miasta), termin realizacji – 11 maja–13 lipca. 

(MON) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sandal z prowincji

Z kim sie widze?

Stefan

Cyrograf xd

Knaga

Kochaj sie sam sandale z prowincji.