Wakacje na drogach powiatu giżyckiego. Czy było bezpiecznie?

0

9 wypadków, 128 kolizji, 43 kierowców po alkoholu, w tym 15 w stanie nietrzeźwości – to bilans zakończonych wakacji.

Giżyccy policjanci podsumowali letnie miesiące pod kątem bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu 9 wypadków (1 osoba zabita, 10 osób rannych), 128 kolizji, ujawnili 45 kierowców pod wpływem alkoholu, w tym 15 w stanie nietrzeźwości.

Ogółem wylegitymowali blisko 2 tysiące uczestników ruchu drogowego, w tym kierujących pojazdami, jednośladami i pieszych. Zatrzymano 109 dowodów rejestracyjnych, interweniowano wobec 1027 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością. 21 z nich straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Nadmierna prędkość to 75% naruszeń prawa względem ogólnej liczby popełnionych wykroczeń przez kierujących.

Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u blisko 4 tysięcy kierujących – 43 kierowców postanowiło wsiąść za kierownicę po alkoholu, 15 z nich było w stanie nietrzeźwości.

55 osób nie korzystało z pasów bezpieczeństwa, a 16 kierowców podczas jazdy korzystało z telefonu. 89 kierowców nieprawidłowo wykonywało manewr wyprzedzania, co często było przyczyną kolizji na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze