fot. Urząd Gminy Wydminy

Gmina Wydminy już wkrótce przystąpi do budowy Zielonego Zakątka – miejsca wypoczynku mieszkańców z łąką kwietną, ścieżką sensoryczną, altaną i ławeczkami zlokalizowanego w Wydminach przy ul. Giżyckiej.

Wójt Gminy Wydminy Radosław Król przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Wydminy Krystyny Truchan podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwią Jaskulską. Sfinalizowanie umowy miało miejsce 3 lipca 2020 r. w giżyckiej Ekomarinie z udziałem Przewodniczącego Rady Gminy Wydminy Waldemara Samborskiego.

Dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł pochodzi z „Małych Grantów Sołeckich Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Utworzenie Zielonego Zakątka pochłonie łącznie około 50 tys. zł, z czego 34 tys. zł będą pochodziły z budżetu Gminy Wydminy. Sołectwo Wydminy przekazało na budowę skweru 1 tys. zł z funduszu sołeckiego.

Projekt „Zielony Zakątek w Wydminach” został bardzo wysoko oceniony przez komisję grantową, zajmując II miejsce spośród 95 wniosków zgłoszonych i zakwalifikowanych do konkursu z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Skwer będzie stanowił funkcjonalną całość z planowanym w pobliżu placem zabaw i Skateparkiem. Realizacja Zielonego Zakątka zostanie sfinalizowana do końca października.

Źródło: Urząd Gminy Wydminy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze