fot./Urząd Gminy Wydminy

124 dzieci uczęszcza od 1 września do wyremontowanego przedszkola uruchomionego w obrębie ZSO Wydminy. W poniedziałek, 27 września miało miejsce oficjalne otwarcie jednostki.

Biało-czerwoną wstęgę przecięła dyrektor ZSO Wydminy Dorota Fiedorczyk z wójtem gminy Wydminy Radosławem Królem. W uroczystości uczestniczyła m.in. poseł na sejm RP Anna Wojciechowska, wicestarosta giżycki Mateusz Sieroński, radna powiatowa Maria Dolecka, a także przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski z radnymi.  

–  Zostało utworzone łącznie 6 grup przedszkolnych z ciekawą ofertą edukacyjno-opiekuńczą – informuje wójt gminy Wydminy Radosław Król. – Dzięki temu rodzice mogą zapewnić dzieciom wychowanie przedszkolne na bardzo dobrym poziomie i pięknie wyremontowanych pomieszczeniach.

„Przedszkole marzeń” to projekt realizowany przez ZSO w Wydminach przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 polegający na zapewnieniu równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Całkowita wartość projektu to 508 tys. 320 zł, dofinansowanie z UE wyniosło 432 tys. 070 zł. 

W ramach projektu szkoła w Wydminach otrzymała dofinansowanie na utworzenie 15 nowych miejsc przedszkolnych (oddział trzylatków), wydłużenie o pięć godzin dziennie opieki świetlicowej, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i kompetencji kluczowych dla przedszkolaków, a także doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz warsztaty dla rodziców. Projekt realizowany jest w roku szkolnym 2020/2021 i kontynuowany będzie w kolejnych latach.

Równocześnie z projektem „Przedszkole Marzeń” w szkole rozpoczęto przebudowę I piętra budynku przy ZSO na potrzeby przedszkola wraz z rozbudową o zewnętrzny dźwig gastronomiczny. Dzięki tej inwestycji Gmina Wydminy zyskała profesjonalny obiekt przedszkolny, składający się z pięciu nowocześnie wyposażonych sal lekcyjnych z estetycznymi łazienkami oraz funkcjonalnymi szatniami. 

Dzień przedszkolaka jest bogaty w rozmaite zajęcia wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne i kreatywnośćPozostałe pięć godzin to zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, gdzie doświadczeni pedagodzy czuwają nad bezpiecznym wypoczynkiem przedszkolaków.

Dodatkowo dla dzieci przebywających na świetlicy w godzinach popołudniowych zapewniony jest bezpłatny podwieczorek dostarczany przez ajenta stołówki przyszkolnej.

(źródło: Urząd Gminy Wydminy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze