W weekend „wpadło” dwóch rowerzystów z promilami i dwóch kierowców straciło prawo jazdy

0

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w miejscowości Konopki Wielkie i Szczybały Giżyckie.

Na tzw. „pięćdziesiątce” kierowca bmw jechał z prędkością 122 km/h, natomiast kierowca opla jechał z prędkością 103 km/h – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko

Obaj stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz zostali ukarani mandatami w wysokości 400 złotych i otrzymali po 10 punktów karnych.

Natomiast nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani do kontroli drogowej w Giżycku i Konopkach Wielkich.

58-letni rowerzysta jadąc „wężykiem” ul. 1-Maja w Giżycku miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Drugi rowerzysta jadąc przez miejscowość Konopki Wielkie na widok radiowozu zsiadł z roweru. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy od mężczyzny było czuć alkohol, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze