W weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy

0

Miniony weekend dla trzech kierowców zakończył się utratą prawa jazdy. Jeden z nich był nietrzeźwy a dwaj rażąco przekroczyli prędkość w miejscu zabudowanym. Przed sądem odpowie również sternik, który pływał na skuterze w stanie nietrzeźwości. 

W piątek (9 lipca) w godzinach popołudniowych policyjni wodniacy podczas patrolowania jeziora Bocznego zauważyli skuter wodny, którego sternik nie stosował się do zakazu wytwarzania fal. Podczas kontroli policjanci przebadali 34-letniego mieszkańca Warszawy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Sternik miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem.

W sobotę (10 lipca) na policyjny patrol ruchu drogowego trafił kierowca fiata doblo. 37-letni mieszkaniec Giżycka został zatrzymany przez mundurowych w miejscowości Sulimy (gmina Giżycko). Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i sprawa trafi do sądu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

Prawa jazdy stracili też dwaj kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50km/h. Wczoraj (11 lipca) w Rydzewie (gmina Miłki) policjanci z drogówki dokonywali pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym. Dwaj kierowcy w wieku 34 i 35 lat za rażące przekroczenie prędkości zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze