W weekend pięciu kierowców straciło prawo jazdy

1
Reklama

W miniony weekend okazało się, że większość kierowców jeździ bezpiecznie dopasowując styl jazdy do panujących warunków, jednak zdarzyli się też tacy, którzy za nic mieli obowiązujące przepisy. Wobec takich nieodpowiedzialnych zachowań na drodze policjanci działali zdecydowanie, wykorzystując wszelkie przewidziane prawem środki.

Tylko podczas minionego weekendu o nieuchronności kary przekonało się kolejnych 5 kierowców, którzy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i jazdę na tzw. ,,kacu”, musieli pożegnać się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.

W minioną sobotę (05. 09. 2020 r.) o godz. 07:17 policjanci giżyckiej drogówki w m. Konopki Wielkie zarejestrowali poczynania 21-latka, który kierował pojazdem marki BMW. Przeprowadzony pomiar policyjnym wideorejestratorem wykazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 71 km/h. Tego samego dnia w godzinach wieczornych w m. Wilkasy na ul. Olsztyńskiej zatrzymali kierowcę VW Passata, który po badaniu stanu trzeźwości wydmuchał 0,22 promila.

Z kolei w niedzielę (06. 09. 2020 r.) kilka minut po godz. 08:00 w m. Miłki, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Dacia Duster. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego mieszkańca Krakowa wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,40 promila.

Następnie podczas pomiaru prędkości na ul. Obwodowej w Giżycku, policjanci zarejestrowali dwóch kierowców, którzy jechali szybciej niż zezwalają na to przepisy. Jednym z nich był kierujący Hyundajem 39-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h, a kolejny to 37-letni kierowca BMW. Pomiar jego jazdy wykazał prędkość 110km/h na ograniczeniu 50km/h.

Miłośnicy szybkiej jazdy na trzy miesiące pożegnali się z uprawnieniami do kierowania pojazdami, za popełnione wykroczenia otrzymali również mandaty oraz punkty karne.

Kierujący po użyciu alkoholu za swoje zachowania również stracili prawa jazdy, a o dalszym ich losie zdecyduje sąd. Popełnione wykroczenia, zagrożone są karą grzywny do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
szymek
szymek
8 września 2020 08:53

Brawo! łapać takich wariatów