W weekend kilku kierowców straciło prawo jazdy

2

Podczas minionego weekendu czterej kierowcy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego, przez co stracili uprawnienia do kierowania. Dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek (25.04.2020 r.) w miejscowości Kruklanki. 41-letni kierowca mając 2,5 promila alkoholu w organizmie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wjechał na wzniesienie po czym uderzył w skarpę. Auto przewróciło się na dach. Kierowa jechał z 28-letnim pasażerem. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł poważnych obrażeń.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (26.04.2020 r.) na trasie Kamionki -Doba gm. Giżycko. Podczas kontroli okazało się, że 48-letni kierowca ma również 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Natomiast dwóch pozostałych kierowców naruszyło przepisy dotyczące dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Pierwszy na radar wpadł kierowca Renaulta, który jechał przez miejscowość Miłki. 45-latek jechał z prędkością 113 km/h. Drugi pirat drogowy został namierzony w miejscowości Spytkow gm. Giżycko. 42-letni kierowca jechał z prędkością 114 km/h.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali punkty karne. Prawo jazdy również zostało im odebrane.

Źródło: KPP Giżycko

fot. Facebook/Gmina Kruklanki- Nasza Mała Ojczyzna

 

 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

W sobotę był wypadek w Kruklankach.

mła

no i git. karać piratów