W weekend 6 kierowców straciło prawo jazdy

0

6 praw jazdy zatrzymali w miniony weekend policjanci giżyckiej drogówki. Kierowcy, którzy stracili uprawnienia na 3 miesiące przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się kierowca, który jechał BMW przez miejscowość Miłki z prędkością 133 km/h.

W miniony weekend policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 6 kierowców, którzy jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące, a dodatkowo każdy kierujący otrzymał po 10 punktów karnych.

Rekordzistą okazał się mieszkaniec Łomży, który na ograniczeniu prędkością do 50 km, miał na liczniku 133 km. Pozostali kierowcy pędzili przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki i ulica Obwodowa w Giżycku.

Od ponad trzech lat obowiązują przepisy zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy. Każdy, kto przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące.

Giżyccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że czasami kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze