W weekend 4 kierowców straciło prawo jazdy

0

W miniony weekend kolejnych czterech kierowców straciło prawo jazdy, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h oraz jazdę po alkoholu. Policjanci apelują o rozsądek.

Pierwszy z kierowców wpadł na radar w miniona sobotę, 19 stycznia około godz: 8:00 w m. Szczybały Giżyckie DK nr 59. 49-letni kierowca jechał z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Natomiast kolejnych dwóch kierowców swoje uprawnienia do kierowania stracili w niedzielę, 20 stycznia. Policjanci kontroli pomiaru prędkości dokonywali również w m. Szczybały Giżyckie, pierwszy z kierowców wpadł na radar kilka minut przed godz: 9:00. 45-letni kierowca Volkswagena jechał z prędkością 102 km/h, czym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Drugi z kierowców, 56-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, jadąc BMW dopuszczalną prędkość przekroczył o 63 km/h. Rekordzista tego weekendu oddał prawo jazdy ale odmówił przyjęcia mandatu karnego. Pozostali kierowcy również stracili prawo jazdy, otrzymali mandaty karne i pkt karne za popełnione wykroczenie.

W policyjne ręce również wpadł nietrzeźwy kierowca. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze przeprowadzili badanie na stan trzeźwości. Jak się okazało mieszkaniec Giżycka kierujący Fiatem miał blisko 1,5 promila w organizmie. 24-letni mężczyzna już stracił prawo jazdy, teraz odpowie przed sadem.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze