W trosce o bezpieczeństwo dzieci. Policjanci sprawdzili oznakowania w rejonach szkół

0

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, sporo pracy mają policjanci. Jak co roku sprawdzają czy znaki w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Ich uwaga skupia się zarówno na oznakowaniu poziomym jak i pionowym, ale również na stanie urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających.

Działania prowadzone są na terenie całego powiatu giżyckiego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, policjanci kierują pisma do zarządców dróg z wnioskiem o uzupełnienie oznakowania lub usunięcie usterek. Za kilka dni, ruch w rejonach szkół będzie naprawdę duży. Dlatego giżyccy policjanci robią wszystko, aby już dziś zadbać o sprawną, a przede wszystkim bezpieczną drogę do szkoły.

Z początkiem września, kolejne działania polegać będą na patrolowaniu rejonów placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo uczniów to priorytet. Zadbajmy wspólnie aby droga do szkoły była bezpieczna.

Kierowcom i pasażerom, przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. Wyrobienie tego nawyku to praca domowa zarówno dla starszych jak i młodszych podróżujących – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Ruch w okolicach szkół, szczególnie rano, jest większy. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

Pośpiech i nerwy, nigdy nie są dobrymi kompanami podróży. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Przypominajmy naszym pociechom o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły – dodają mundurowi. 

Wszystkim uczniom życzymy aby ostatnie wolne dni spędzili radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze