W środę rolnicy zablokują drogę krajową nr 63

14
fot. Piotr Tomasz Suchta

W środę, 20 marca rolnicy w całej Polsce szykują największą akcję protestacyjną w ramach trwającego strajku. Na blokady dróg muszą przygotować się także mieszkańcy powiatu giżyckiego. 

Z informacji, które uzyskaliśmy, w najbliższą środę w miejscowości Kąp rolnicy mają zablokować skrzyżowanie drogi krajowej nr 63 Giżycko – Łomża z drogą wojewódzką nr 655 w kierunku Suwałk. Blokada ma trwać od godziny 7:00 do 19:00.

Droga będzie blokowana przez pół godziny, następnie przez 15 minut ruch będzie przepuszczany, potem znowu będzie blokada przez 30 minut i ponownie przez kwadrans będzie puszczany ruch. I tak aż do godziny 19:00 – przekazali portalowi Gizycko.info organizatorzy protestu. 

To już kolejna akcja protestacyjna rolników. Producenci rolni protestują przeciwko sprowadzaniu do kraju płodów rolnych spoza Unii Europejskiej, które, według nich, zalewają polski rynek, oraz unijnej polityce rolnej, tak zwanemu „zielonemu ładowi”.

(PTS) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hubert

Miłość do tych gnojownikow minęła. W środę spóźniłem się do pracy i w firmie nie mogli uruchomić taśmy bo czekali na mnie. Po 4 godzinach znaleźli zastępstwo ja mówię wam gnoje że i was sprawiedliwość dopadnie.

Rezerwa

Domagają się zamknięcia granicy dla zbóż. Jak Ukraina zamknie granicę dla importu polskiego nabiału, to hodowcy krów i drobiu ich własnymi rękami…… !
Pajace! Bobik be, bo oni chcą pszenicę wysiewac na tych piaszczystych glebach!

Marcin

Przyjdą żniwa . Będę im blokował wjazd na pole. Tak jak oni dziś nie pozwalają mi pracować.

Pavel

Jak zupki chińskie inne chu. Sztuczne będą smakować to okey bo bez rolników to nic nie będzie do jedzenia

bobo

Ciekawe co to by było, żeby jakaś niezadowolona grupa zawodowa blokowała im wjazd na pole.

Realista

Już niedługo do rolników dołączą kierowcy, posiadacze kotłów i piecyków gazowych, Unia dba o niezadowolenie i wnerw wszystkich więc to tylko kwestia czasu jak spotkamy się na barykadach w ramach strajków. Brawo rolnicy! Walczycie o wolność!

obobo

oni na polu nie robią, oni robią wypłaty dopłat w banku