Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnięty. Blisko 300 szkół zyska nowoczesne i bezpieczne obiekty sportowe dzięki rekordowej kwocie 245 mln zł.

W ramach programu wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych zostanie około 500 obiektów przyszkolnych w 16 województwach, w tym m. in.: sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska czy urządzenia lekkoatletyczne – w szczególności: bieżnie, rzutnie i skocznie.

W województwie warmińsko-mazurskim dofinansowanie otrzymają:

1. Zespół Szkół Sportowych w Ełku: 3 500 000 zł na budowę hali sportowej

2. Zespół Szkół nr 1 oraz SP nr 4 w Giżycku: 1 654 000 zł na budowę kompleksu sportowego i boiska wielofunkcyjnego

3. SP nr 3 w Gołdapi: 417 600 zł na budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych, bieżni 3-torowej, skoczni i rzutni

4. Zespół Szkół w Wilkowie i SP w Biedaszkach: 254 500 zł na modernizację sal gimnastycznych

5. SP nr 1 w Lidzbarku Warmińskim: 422 600 zł  na budowę boiska wielofunkcyjnego

6. Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy: 243 500 zł na modernizację sali gimnastycznej

– Budżet na realizację rozstrzygniętego konkursu to blisko ćwierć miliarda złotych. Dzięki tym środkom uda nam się stworzyć lub poprawić warunki dla tysięcy uczniów w Polsce. Zależy nam, aby dzieci i młodzież szkolna miała równy dostęp do bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury sportowej. Aktywne społeczeństwo to jeden z naszych priorytetów – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Program Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej to nie jedyny projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki dedykowany bezpośrednio dzieciom i młodzieży. Równie ważne jak rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów. W roku 2017 MSiT przeznaczyło na ten cel ponad 170 mln zł. Wspieramy szereg projektów popularyzujących sport prowadzonych przez m.in.: polskie związki sportowe, fundacje, stowarzyszenia. Aktualnie do najważniejszych zadań systemowych rozwiązań upowszechniających aktywność realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki należą m.in.: Rządowy Program „KLUB” oraz SKS.

UW Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze