W powiecie giżyckim przybyło bezrobotnych. Mamy najnowsze dane z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku

3
Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Według najnowszych danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku na koniec maja 2023 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1413 bezrobotnych. Liczba pozostających bez zatrudnienia zwiększyła się o 11,8% w porównaniu ze stanem z końca maja ubiegłego roku.

W maju zarejestrowało się 157 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściło 240 osób w tym:

  • 134 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie, 
  • 1 osoba bezrobotne rozpoczęła szkolenie,
  • 3 osoby bezrobotne rozpoczęły staż, 
  • 1 osoba rozpoczęła prace społecznie użyteczne, 
  • 51 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.

Kobiety, zarejestrowane w maju, w liczbie 57 –  stanowiły 36,3% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 712, stanowiąc 50,4% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

Spośród ogółu bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 109 osób nie posiadało prawa do zasiłku. Na koniec maja w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku pozostawało 1214 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku, którzy stanowili 85,9% ogółu zarejestrowanych.

W omawianym miesiącu urząd pracy dysponował 136 ofertami wolnych miejsc pracy, w tym 17 miejscami pracy subsydiowanej.

(Źródło: PUP Giżycko) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
NKE

To i tak jest dobrze.A w Kętrzynie jest największe bezrobocie także nie narzekajcie jak sąsiedzi z Powiatu Ketrzyńskiego dojeżdżają do pracy do was.To jest bardzo wspaniale jak ktoś diesla posiada na dojazdy w tych czasach to jest cud a na benzyniaku do jakoś wiążą koniec z końcem. Cuda nie widy w tych czasach jak Kętrzyn ma wywalone na wszystko tak jak ze szpitalem Kętrzyńskim który odmawia pierwszej pomocy że trzeba do Olsztyna jechać jak coś się dzieje ze zdrowiem.Tylko Patologia rządzi i wielki cyrk z bezrobociem w Kętrzynie.

madagascar

tu w Giżycku też nie ma normalnej pracy, chodź ludzie chcą pracować!!!! Tu rządzą przestpcy i bandyci

madagascar

gangsterow gangów bez liku, tylko chwalenie się że jakiegoś niby ukrywającego się zatrzymają co nawet nie wiedział że mu grzywne na areszt zamienili hahahah bo 2 razy doreczone pod nieaktualny adres traktowane jako odebrane