Do końca czerwca 2018 r. w Pięknej Górze ma powstać nowy most. W chwili obecnej rozpoczęły się prace związane z budową tymczasowej przeprawy. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Sezon turystyczny w pełni, a drogowcy rozpoczęli prace nad budową prowizorycznej przeprawy w Pięknej Górze. Stanie obok istniejącego i rozsypującego się mostu.

Ponad 70-letnia, zniszczona przeprawa w Pięknej Górze często bywała przyczyną utrudnień w ruchu. Od lat obowiązuje ograniczenie tonażu do 15 ton, a żeglarze boją się przepływać pod sypiącą się ze starości, konstrukcją. W miejsce starego i wysłużonego mostu ma powstać nowy, wyposażony w ścieżkę rowerową, komfortowy obiekt. Nowy most ma być nie tylko szerszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy.

Obiekt, który został zaprojektowany jako most jednoprzęsłowy, będzie miał prawie dwukrotnie szersze przęsło od obecnej przeprawy. Nowy most będzie posiadał najwyższą klasę A, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton. Inwestycja zakłada również wybudowanie ciągu pieszo- rowerowego o szerokości 3,5 m.

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
sss

Budowa ronda miała ruszyć na początku czerwca potem płaczą że nie wyrobią się .

Przyjezdny

Nareszcie! Przecież tą drogą strach chodzić, pełno samochodów, pieszych i rowerzystów, a do tego drzewa przy samej jezdni

azji

Orientuje się ktoś czy w trakcie budowy mostu będą utrudnienia w ruchu wodnym? Chodzi przepływanie pod budową.