W niespełna trzy tygodnie popełnił 6 przestępstw. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

1

W ciągu zaledwie 19 dni 66-letni mężczyzna dopuścił się popełnienia sześciu przestępstw dotyczących m.in. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, zniszczenia cudzej rzeczy, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, jak i znieważenia funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. 

Do przestępczego zachowania 66-latka doszło w okresie od 31 stycznia do 18 lutego.

Mężczyzna, począwszy od 31 stycznia, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, jeździł autem po miejscowości Wilkasy (gmina Giżycko), gdzie został zatrzymany przez policjantów. Kolejny raz pijany wsiadł „za kółko” 18 lutego i również został zatrzymany, tym razem w miejscowości Jagodne Wielkie (gmina Miłki).

Kolejne przestępstwa dotyczyły zniszczenia pojazdu w postaci urwania dwóch lusterek zewnętrznych i połamania automatycznej anteny radiowej. Właściciel auta wycenił straty na łączną kwotę 2000 złotych. Natomiast w jednym z mieszkań na terenie Giżycka zniszczył elektryczny piecyk, telewizor, oraz wybił szybę w drzwiach. Dokonał zniszczeń na łączną kwotę 2800 złotych. 66-latek groził również innemu mężczyźnie pozbawieniem życia i zniszczeniem jego pojazdu.

Ponadto podczas prowadzonej przez policjantów interwencji w związku z zatrzymaniem mężczyzny w stanie nietrzeźwości za kierownicą, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, jak i znieważył funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Mężczyzna usłyszał łącznie sześć zarzutów.

Na czas prowadzonego postępowania sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bakszysz

Czyli byl znany organom .