W niedzielę pomaszerują dla życia i rodziny

3

W niedzielę 10 czerwca z inicjatywy Akcji Katolickiej Parafi i św. Maksymiliana
Marii Kolbego ulicami Giżycka przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

Marsz rozpocznie się na placu przy Sanktuarium Świętego Brunona o godzinie 15 i przejdzie następującymi ulicami: Tadeusza Kościuszki, 1 Maja, placem Grunwaldzkim, Warszawską na Pasaż Portowy, gdzie około godziny 16 nastąpi jego zakończenie. W intencji ochrony życia i rodziny o godz. 12 w kościele na Wilanowie zostanie odprawiona msza święta.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Na przestrzeni 13 lat organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło przewodnie marszów brzmi: „Polska rodziną silna!”.

Organizatorzy z Akcji Katolickiej zapraszają giżycczan do udziału w marszu i mszy świętej.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
uli

kościól i rydzyk nie bedzie mnie uczył jak ma wygladac zycie,

Hmm

Ooo a czy po takim marszu oprocz tego, ze wiadomo o co w nim chodzi (aborcja) rodziny naprawde potrzebujace z chorymi dziećmi dostana pomoc miasta? czy tylko tak symbolicznie będą spacerować sobie pod takim to tytulem?

Y.

Antyaborcyjny i homofobiczny marsz w jednym. Nic tylko pogratulować miastu.