W Mikołajki rozbłysną świąteczne iluminacje

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

6 grudnia, w Mikołajki, świąteczne iluminacje rozświetlą najbardziej reprezentacyjne miejsca Giżycka! 

Tego dnia miasto odwiedzą także Święty Mikołaj oraz Śnieżynka! O 15.30 pojawią się na Pasażu Portowym, by wspólnie z Burmistrzem i małym giżycczaninem Wojtusiem Koziołem oraz zebranymi mieszkańcami podziwiać pierwsze uruchomienie świątecznych iluminacji.

Dekoracje będą włączane razem z oświetleniem ulicznym, ok. godziny 15:30. Dobrze znane giżycczanom ozdoby, jak podświetlane drzewa, prezent, bombki, liczba 2023/4, fontanna, będą w tym roku uzupełnione o nową niespodziankę, świątecznego Bałwanka, który stanie w okolicy Pasażu Portowego.

6 grudnia dniem niespodzianek

To pewne! Święty Mikołaj oraz Śnieżynka odwiedzą Giżycko! Przemaszerują ulicami Giżycka, będą pozdrawiać mieszkańców, robić wspólne zdjęcia, rozdawać słodkie upominki i zbierać listy z życzeniami pod choinkę. O 15.30 zawitają na Pasaż Portowy. Będą na nich czekać mieszkańcy oraz Burmistrz Giżycka z wyjątkowym chłopcem, Wojtusiem Koziołem, którego Miasto wspiera w 2023 r. w walce o zdrowie i samodzielność.

Rodzice i przyjaciele Wojtusia będą mieli specjalne puszki, do których każdy może dorzucić pieniążki, by zrobić mu świąteczną niespodziankę. Dzięki wpłatom Wojtuś będzie mógł skorzystać z kolejnego turnusu rehabilitacyjnego. O Wojtusiu, akcjach organizowanych na jego rzecz i postępach, przeczytasz na https://gizycko.pl/miasto-gizycko-podopieczni/.

(Źródło: UM Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze