Fot. Piotr Suchta

Prace związane z remontem zabytkowego mostu obrotowego nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku mają rozpocząć się w lutym. Kierowców czekają czasowe utrudnienia w ruchu. 

Planowane rozpoczęcie robót to 24 lutego, planowane zakończenie prac to 28 kwietnia 2020 r. – informuje Grzegorz Moszczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Giżycku

Decydujące znaczenie będzie miała pogoda. Termin realizacji remontu mostu obrotowego może ulec przesunięciu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

W ramach prac mają zostać m.in. rozebrane stare i ułożone nowe elementy drewniane mostu, zabezpieczenie antykolizyjne elementów stalowych, wykonanie elementów wyposażenia mostu takich jak: krawężniki, blachy odprowadzające wodę, malowanie balustrad.

Przetarg na remont mostu obrotowego wygrała firma Budowlana „HOHLBUD” Matthias Hohl.

P.S

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zza kanału....

Może w końcu trafi się dla Giżycka jakiś mądrzejszy władca co zamiast liczyć na poklask za nic …zrobi coś pożytecznego…jak można zrobić przejazd tylko dla karetek na kładce ?gdzie usprawnienie ruchu kołowego?zwłaszcza latem?…..to może że dwa tunele pod kanalemj ak na powierzchni się nie da….?tak jest jak ma się wszystko w d…..

Mika

A kiedy zostaną oddane do użytku schody przy kladce?

elka

Gdzieś czytałam, że prawdopodobny termin to 2028 rok. Także już chwila i oddadzą

Pesymista

Już się boję. Widząc w jakim tempie są realizowane pracę w naszym mieście. Termin zakończenia prac prognozuję na 28 kwietnia ale 2021roku.

drajwer

Nie wyobrażam sobie zamkniętego mostu np w maju lub czerwcu