„W końcu skończy się to śmieciowe eldorado” [LIST CZYTELNIKA]

0

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.

„Od kilku lat mieszkam w bloku, w którym znajduje się sporo mieszkań, wynajmowanych na najem krótkoterminowy. Mówiąc prostym językiem- mieszkań wynajmowanych turystom. Czasami zdarzają się głośniejsze imprezy, ale z reguły jest ok.

Problem, dość palący, który pojawia się w każdym sezonie letnim to problem śmieci. A dokładnie ich segregowania i rozliczania się za wywóz odpadów. Ostatnio miałem wielką nieprzyjemność stoczyć kłótnie słowną z grupą rozbawionych turystów, którzy wynosili śmieci do naszej wiaty.

Oczywiście zero segregacji, na moją uwagę, że obowiązuje u nas segregacja, wzruszyli ramionami i dalej beztrosko, ładowali śmieci gdzie popadnie. Kilkuminutowa przepychanka słowna, przyniosła jedynie efekt w postaci oplucia mojej osoby. Fakt, kultura u nas w narodzie coraz większą. Zwróciłem uwagę właścicielowi mieszkania, ale on również nie widział problemu.

Zbył mnie słowami „czepiasz się Pan tylko”. Ok, każdy może wyrażać swoje opinie. Możliwe, że tylko się czepiam. W końcu stary jestem, na innych zasadach wychowany. Ale mnie trafia, jak po raz kolejny czytam upomnienie ze spółdzielni, że nasz blok ma obowiązek segregować odpady, że jeśli nadal będą problemy z segregacją, w końcu przestaną odbierać nasze śmieci.

A Ty człowieku, starasz się, segregujesz i co? W końcu doliczą karę do czynszu i na tym się skończy. Bo przecież nie udowodnisz, że akurat Ty segregujesz dobrze. I tu właśnie pojawia się kolejny problem czyli opłaty. Jak dla mnie już dziś wcale nie są najmniejsze.

Ale zdziwię Państwa jeszcze bardziej, przez to Państwa oszukiwanie systemu płacić będziemy jeszcze więcej. Wielu cwaniaków zadeklarowało opłatę za jedną osobę, ale w całym sezonie ma mieszkanie wynajęte non stop całym grupom turystycznym. I nie widzą w tym żadnego problemu, przecież płacą za jedną osobę, ale, że jego turyści śmiecą za 100 i do tego jeszcze nie segregują to według nich nie ich problem. Ale niedługo będzie, bo z takiego obchodzenia przepisów, rodzą się podwyżki dla wszystkich.

W końcu oplata za śmieci zostanie powiązana z tą za wodę i skończy się to śmieciowe eldorado. Gorzej jak zwykle dla tych uczciwie płacących za śmieci, którzy lubią długie kąpiele. Tak to już jest w tym naszym pięknym kraju, jedni oszukują i śmieją się jak to obchodzą przepisy, a potem wszyscy musimy cierpieć.”

*******************************************
Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale “List czytelnika” publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: kontakt@gizycko.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze