W jeden dzień przebadali 631 kierowców. Wpadło dwóch pijanych

0

Przez cały dzień giżyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. Funkcjonariusze przebadali trzeźwość 631 kierowców na obecność alkoholu i narkotyków, zatrzymali 2 pijanych „za kółkiem”. Rekordzista miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Działania „Alkohol i Narkotyki” prowadzone były przez cały dzień. Miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i po użyciu narkotyków. Policjanci i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej kontrolowali pojazdy na terenie całego powiatu.

W dwóch przypadkach wynik badania okazał się pozytywny. Rekordzistą okazał się 46-letni Adam Ł., który został zatrzymany do kontroli przy ulicy Rolniczej w Giżycku. O godzinie 9:00 jadąc motorowerem miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców został zatrzymany w m. Spytkowo gmina Giżycko. 34-letni mieszkaniec gminy Giżycka miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kierowcy jadącemu Peugeotem policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy staną przed sądem. Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.

KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze