W gminie Giżycko zebrano ponad 3300 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0

Zapowiedzi towarzyszących jubileuszowemu, 30. już finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka porywistych wiatrów, deszczu i śniegu nie odstraszyły wolontariuszy i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy postanowili przyłączyć się do akcji.

Choć kwestowanie w tak ekstremalnych warunkach atmosferycznych było nie lada wyzwaniem, nikt nie zważał na niedogodności. Gmina Giżycko jak co roku współpracowała ze sztabem WOŚP z siedzibą w Giżyckim Centrum Kultury, pod hasłem „Przejrzyj na oczy” działając na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Z trzech puszek, do których mieszkańcy gminy Giżycko wrzucali pieniądze, uzbieraliśmy łącznie 3.386,25 zł.

Dwójka wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku: Oliwia Kamińska oraz Lena Duszyńska pod opieką pracowników GOKiR Wilkasy prowadziła zbiórkę na osiedlu i pod kościołem w Bystrym, a także pod kaplicą w Upałtach Małych.

Dziewczęta zebrały 1.188,92 zł, a do ich puszek zarówno młodzi, jak i starsi wkładali przede wszystkim banknoty. Na potrzeby tak wspaniałej akcji w wielu rodzinach leżały przygotowane wcześniej woreczki z drobnym bilonem i one także były przekazywane naszym wolontariuszkom, które musiały poświęcić sporo czasu, aby monety przerzucać do coraz cięższych puszek.

Widząc kwestujące starsi mieszkańcy Bystrego bardzo chwaląc zbiórkę na sprzęt okulistyczny zapraszali je pod bloki, aby wesprzeć 30. finał.

Akcja Jurka Owsiaka cieszyła się także dużym zainteresowaniem w Wilkasach. Kwestowała tam wolontariuszka Natalia Baltakowska z giżyckiego ZDZ pod czujnym okiem niezawodnej Mirosławy Lenkiewicz z Agencji Ochrony Osób i Mienia „Volt”, współpracującej z giżyckim sztabem.

Najwięcej pieniążków wrzucano po mszach świętych w miejscowym kościele, lecz grosza nie żałowali także klienci supermarketu Biedronka oraz Parku Wodnego Wilkasy. Po zliczeniu zawartości puszki okazało się, że mieszkańcy Wilkas byli nad wyraz hojni, bowiem na konto WOŚP wpłynęło 2.197,33 zł.

– Rzadko kto przechodził obok nas obojętnie wiedząc, że pomocy orkiestrowego sprzętu będą być może potrzebowały jego dzieci czy wnuki – podkreślały wolontariuszki wręczając piękne czerwone serduszka, którymi mieszkańcy dekorowali swoją odzież manifestując wsparcie na rzecz Jurka Owsiaka.

Gratulujemy kwestującym i gorąco dziękujemy ofiarodawcom czekając na kolejny orkiestrowy rekord.

(informacja: Urząd Gminy Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze