W Giżycku zbierali podpisy pod projektem ustawy „Tak dla in vitro” [WIDEO,ZDJĘCIA]

4

W piątek, 27 stycznia członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej zbierali podpisy pod projektem ustawy w sprawie finansowania metody in vitro z budżetu państwa.

Statystycznie problem niepłodności dotyka około 15-20 procent par w wieku prokreacyjnym, czyli około 1,5 miliona osób. Jednym ze sposobów leczenia ich choroby jest zapłodnienie metodą in vitro.

W związku z tym komitet ogólnokrajowy „Tak dla in vitro” podjął inicjatywę wprowadzenia obywatelskiego projektu ustawy, której celem ma być przywrócenie refundacji tej procedury przez państwo. Zbiórka podpisów trwa w całej Polsce. Inicjatywa nie ominęła Giżycka.

Prowadzona przez członków giżyckich struktur Platformy Obywatelskiej oraz jej sympatyków zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Znaczna większość przechodniów decydowała się na poparcie inicjatywy.

PTS

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)

fot. Piotr Tomasz Suchta
fot. Piotr Tomasz Suchta
fot. Piotr Tomasz Suchta
fot. Piotr Tomasz Suchta
fot. Piotr Tomasz Suchta
fot. Piotr Tomasz Suchta
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Serduszko

Brawo! Super inicjatywa

Pop

No szkoda, ze wcześniej nikt nie poinformował. Pani stała przy wejściu do galerii, ale skąd miałem wiedzieć!?

bvvvv

Nieważne w jaki sposób poczęte, ważne żeby było to dziecko kochane i wyrosło na dobrego człowieka. Jeśli ktoś twierdzi, że dziecko może wziąć się tylko z seksu to ma myślenie głupka.

aha

według niektórych, seks jest złem , natomiast jest jedynie słuszny „obowiązek małżeński”…. i to jest dopiero pojeb*ne