W Giżycku protestowali przeciwko „lex TVN” [ZDJĘCIA]

35

19 grudnia w wielu miastach w Polsce odbywają się demonstracje przeciwko zmianom wprowadzonym w ustawie medialnej. Protest przeciwników tzw. „lex TVN” odbył się także w Giżycku. 

W piątek Sejm zdecydował o odrzuceniu uchwały Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Przyjęta przez posłów nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma – zdaniem PiS – na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.

Część dziennikarzy, polityków opozycji i ekspertów uważa, że takie zmiany w prawie uderzają szczególnie w telewizję TVN, której właścicielem jest amerykańska korporacja Discovery.

Ustawa wywołała protesty obywateli w wielu miejscach w Polsce.

Komitet Obrony Demokracji udostępnił mapę z lokalizacjami protestów. Obecnie na mapie znajduje się ponad sto miast, w tym także m.in. Ełk, Gołdap, Olecko, Mrągowo, Olsztyn.

Podobny protest odbył się także w Giżycku na Pasażu Portowym. Uczestnicy demonstracji zebrali się o godzinie 17:00, przynieśli flagi Polski, Unii Europejskiej oraz transparenty.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

35 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawe

Ciekawe ile z tych demonstrantów lubi czosnek??:)

Luka

Taki sam niewypał jak na proteście szmat,podrą mordy ze dwa razy dupska zmarzną i pójdą do domów heh

m.k.

Z tego wynika że szmata cię urodziła. Gratuluję.

Luka

Moja mama nie łaziła jak te ściery po ulicach

ha ha

he he he…. to skąd się wziąłeś???

Polka

Wspolczuje Twojej matce, siostrze, zonie jak tak je szanujesz.

Luka

Żadna z wymienionych nie łazi po ulicach i niedrze ryja jak te kur… więc twoje POrównanie jest o kant dupy jak i wasz ten śmieszny strajk

Polka

Szkoda,ze Twoja mama nie nauczyla Cie kultury i szacunku do innych ludzi. Takie slownictwo wiele o Tobie mowi.

Luka

Szacunek to widać dobitnie na tych waszych zbiegowiskach,większego rynsztoku niewidzialem

olo

Większość to stare emeryty

Polka

Chce tylko przypomniec, ze elektorat PIS to obywatele 65+

wkurw

A pamiętacie te gwiazdy tvn? Jeden molestował baby z redakcji i jeździł po pijaku a drugi jeździł bez parwa jazdy. Też mi autorytety, heheheh

Polka

A pamietacie gwazdy TVP. Prezesa, ktory bezprawnie doczepil sie do kolumny policyjnej – bo mu bylko tak wygodnie. Pamietacie gwiazde TVP, ktory sam sie chwali w swojej biografii o handlu dziecmi, nie wspomne juz o innych wyskokach. To sa dopiero autorytety!!!! Tylko tym razem to nie chce mi sie smiac tylko plakac

Edyta

A pamiętacie ta Gwiazdę która dobrze wiedziała przez kogo był wypadek i kto jest winny a wkopala młodego niewinnego człowieka?