1 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego, otrzymało Giżycko na budowę budynku komunalnego z 15 mieszkaniami. Pozyskane pieniądze stanowić będą ok. 30% całej inwestycji.

Nowy budynek komunalny zostanie wybudowany na ul. Sikorskiego. Wśród piętnastu mieszkań, cztery zostaną przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Cała inwestycja będzie wynosić ok. 3 mln zł, miasto otrzyma na ten cel dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 1 mln zł- informuje na swoim blogu burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz.

Ostatnio remontowany jest  budynek przy ul. Kościuszki, do którego już niedługo wprowadzą się pierwsi lokatorzy.

Źródło,fot.: burmistrziwaszkiewicz.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jeśli tam maja wrócić poprzedni lokatorzy,to budynek powinien być pod specjalnym nadzorem, bo prędzej niż później go zdewastuja☹

  2. Fantastycznie, ale estetyka elewacji pozostawia wiele do życzenia. Rozumiem, że wysoka wartość estetyczna często wiąże się z kosztami, ale o ileż ten projekt by zyskał gdyby chociaż ten chorobowy żółty zmienić na kolor biały! Ludziom się wydaje, że jasne, stonowane kolory to smutek, szarość i komuna, ale jest inaczej. Tandetna (bo i rzeczywiście tania) kolorystyka przywodzi na myśl jedno słowo: substandard. Mam nadzieję, że to miasto i ten kraj nauczy się kiedyś umiaru – nie tylko w kolorystyce.

    • A mnie sie podoba czerwony. I co? To będzie ten fioletowy, czy zostanie jednak zielony? I nie podoba mi się biały. Czyli p. <> co człowiek to pogląd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here