fot. UM Giżycko

W Giżycku powstanie filia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 23 lipca podpisane zostało porozumienie w tej sprawie. Pierwszym kierunkiem kształcenia będzie pielęgniarstwo, które ma być uruchomione w roku akademickim 2022/2023. 

Porozumienie podpisane przez ks. prof.  dr. hab. Ryszarda Czekalskiego rektora UKSW oraz burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza zakłada współpracę przy opracowywaniu, modyfikowaniu i realizowaniu programów kształcenia na studiach I i II stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli także prorektorzy UKSW prof. n. med. Dariusz Kosior, prorektor ds. medycznych oraz ks. dr hab. Marek Stokłosa prof. ucz., prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej podkreślano rangę wydarzenia dla obu podmiotów.

Umowa między UKSW a Giżyckiem uwzględnia działania związane z doskonaleniem i budowaniem kompetencji zawodowych studentów kierunków medycznych zamieszkałych w Giżycku i okolicach. Dotyczy to w szczególności organizacji kształcenia praktycznego w placówkach medycznych zlokalizowanych w pobliżu miejsca zamieszkania studenta. Chodzi o optymalne przygotowanie kadr na potrzeby systemu ochrony zdrowia w regionie, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa..

Nasze miasto jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce, które odkupiło upadły szpital powiatowy, posiadający 11 oddziałów. Aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom z wielu powiatów musimy myśleć o kształceniu personelu tak, aby zachować ciągłość leczenia. UKSW przychodzi nam w tym z pomocą. Podnosi nie tylko rangę miasta poprzez kształcenie w nim kadr, ale też wprost podnosi bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślił burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz

Strony zobowiązały się także do wymiany doświadczeń, wspólnej organizacji konferencji poświęconych ochronie zdrowia i administracji publicznej. Zapowiedziano także inne działania prowadzące do doskonalenia kapitału ludzkiego w województwie warmińsko-mazurskim ze szczególnym uwzględnieniem Giżycka

Inicjatywę wsparła senator naszego regionu Małgorzata Kopiczko.

Źródło: UM Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
nikt

dlaczego w komentarzach nie ma nic merytorycznego a tylko nienawiść-tak sądzę to raczej ateiści wymordowali więcej ludzi niż katolicy

hahahhaha

święty Iwaszka

tutejszy

Ciekawi mnie dlaczego instytucja w przeszłości mordująca ludzi nie tylko o innych poglądach ale też inaczej myślących czy wierzących,we współczesnym świecie, technologii cyfrowej,lotów na inne planety ma czelność czegokolwiek nauczać? Kto i w imię czego zezwala na dopuszczenie spadkobierców inkwizycji do dzieci?

tutejszy

Jak rozumiem minusują obrońcy pedofili koloratkowych

Ona

Ratusz zawarł ponownie sojusz z księżulkami! Oby nie było tak, jak z niedoszłym Hospicjum! Po przekazaniu budynku dla Caritasu Ełk, Hospicjum nie powstało! Caritas otrzymał budynek i działkę za 4 tys. zł, wyremontował z dotacji za 2,3 mln i go sprzedał!!! A Hospicjum jak nie było, tak nie ma i nie będzie! A szanowny pan Piórkowski gdzie się podział ze swoimi obietnicami uruchomienia w tymże budynku szkoły?! A tak na marginesie- gdzie ta umowa została podpisana- to giżycki Ratusz jest?! Fajnie wygląda burmistrz lewak w otoczeniu koloratek oraz pod krzyżem 🙂 Good luck!!!

Ryszard

coś w tym jest 🙂

Boy

Umowa na pewno nie został podpisana Giżycku