W Giżycku najmłodszych kręci bezpieczeństwo

0

W ramach zainaugurowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji profilaktycznej pn. ”Kręci mnie bezpieczeństwo”, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku spotkają się z dziećmi i młodzieżą, którzy wypoczywają na terenie powiatu giżyckiego. Głównym celem spotkań jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, a także na koloniach, obozach i w innych miejscach letniego wypoczynku.

Wczoraj, 25 czerwca policjanci giżyckiej komendy wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku spotkali się z dziećmi i młodzieżą, którzy już rozpoczęli wakacje i  spędzają czas wolny od nauki na zorganizowanej formie wypoczynku letniego.

Funkcjonariusze odwiedzili letników w Miłkach i Giżycku. W trakcie spotkania uczestnikom zostały przybliżone podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczna jazda autokarem podczas korzystania z pięknych uroków lata wybierając się na wycieczkę oraz bezpieczne korzystanie z zabaw nad wodą jak i korzystanie z rejsów jednostkami pływającymi tymi małymi i dużymi.

Policjanci zaapelowali do najmłodszych o rozsądne korzystanie z Internetu i przypomnieli jak należy się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem czy osoby obcej.

Dzieci dowiedziały się również o konkursie “Filmowy przeWODNIK”, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań nad wodą. Tego rodzaju prelekcje organizowane będą przez cały okres wakacyjny.

Fot. KPP Giżycko

KPP Giżycko

Dodaj swój komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o