W Giżycku najmłodszych kręci bezpieczeństwo

0

W ramach zainaugurowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji profilaktycznej pn. ”Kręci mnie bezpieczeństwo”, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku spotkają się z dziećmi i młodzieżą, którzy wypoczywają na terenie powiatu giżyckiego. Głównym celem spotkań jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, a także na koloniach, obozach i w innych miejscach letniego wypoczynku.

Wczoraj, 25 czerwca policjanci giżyckiej komendy wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku spotkali się z dziećmi i młodzieżą, którzy już rozpoczęli wakacje i  spędzają czas wolny od nauki na zorganizowanej formie wypoczynku letniego.

Funkcjonariusze odwiedzili letników w Miłkach i Giżycku. W trakcie spotkania uczestnikom zostały przybliżone podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczna jazda autokarem podczas korzystania z pięknych uroków lata wybierając się na wycieczkę oraz bezpieczne korzystanie z zabaw nad wodą jak i korzystanie z rejsów jednostkami pływającymi tymi małymi i dużymi.

Policjanci zaapelowali do najmłodszych o rozsądne korzystanie z Internetu i przypomnieli jak należy się zachować w przypadku spotkania z agresywnym psem czy osoby obcej.

Dzieci dowiedziały się również o konkursie „Filmowy przeWODNIK”, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań nad wodą. Tego rodzaju prelekcje organizowane będą przez cały okres wakacyjny.

Fot. KPP Giżycko

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze