W GCK rozmawiali o bezpieczeństwie

1
Reklama Nocleg

W Giżyckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące sezon letni 2019 w zakresie bezpieczeństwa i organizacji imprez plenerowych.

Dzisiaj, 6 września w Giżyckim Centrum Kultury funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Giżycku spotkali się z przedstawicielami Giżyckiego Centrum Kultury, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Twin – MED w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i organizacji imprez plenerowych.

Podczas spotkania, podsumowano sezon letni 2019 oraz omówiono tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas imprez masowych, które odbywają się w okresie wakacyjnym na terenie naszego miasta.

Spotkanie to było okazją do wymiany informacji w zakresie współpracy w działaniach mających wpływ na bezpieczeństwo osób uczestniczących w imprezach. Oprócz wymogów formalnych wynikających z przepisów prawa przedstawiono aspekt praktyczny realizacji zabezpieczeń. Wskazano na istotne elementy, które mogą decydować o bezpieczeństwie uczestników a także określono formy współpracy z podmiotami i służbami ustawowo powołanymi do zapewnienia bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników wyraził swoją opinię oraz wyciągnął wnioski w tym zakresie. Informacje te będą przydatne do wypracowania rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa podczas przyszłych imprez, zarówno przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Expo
Expo
8 września 2019 20:09

Dokładnie – trzeba rozmawiać o poprawie bezpieczeństwa imprez masowych – niby jest coraz lepiej ale zawsze jest coś do zrobienia. https://maestrogroup.wordpress.com/2019/04/12/raport-nik-bezpieczenstwo-imprez-masowych-2019/