W czasie strajku dzieci się nie nudzą

0

W czasie strajku dzieci się nie nudzą – jeśli oczywiście korzystają z oferty Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Od początku strajku nauczycieli dostosowaliśmy godziny działania Świetlicy Socjoterapeutycznej i wydłużyliśmy czas pracy klubu „Pełna Chata”, by pomóc rodzicom w zapewnieniu opieki dzieciom szkolnym. Wychowawcy i opiekunowie przygotowali dla dzieci szereg atrakcji – są zajęcia artystyczne, konkursy, zabawy. Korzystając ze słonecznej pogody dzieci wychodzą na podwórko i boiska, ale także i na basen.

W przedświątecznym dzieci klimacie robiły palmy, stroiki, kartki świąteczne i mydełka z motywami wielkanocnymi. Oczywiście nie zapominamy też o edukacji profilaktycznej – w Pełnej Chacie zorganizowane zostały zajęcia w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Dodatkową atrakcją była zorganizowana 16 kwietnia integracyjna gra terenowa. Oczywiście z akcentem wielkanocnym. Uczestnicy podzieleni na trzy drużyny gonili Wielkanocnego Zajączka. Rozwiązywali zagadki oraz wykonywali sportowe zadania na zasadach sztafety. W rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Pełna Chata. Drugie miejsce zajęli seniorzy z Giżyckiego Uniwersytetu 3 Wieku, a trzecie miejsce zdobyła Świetlica Socjoterapeutyczna.

Choć oczywiście nie o zajęte miejsca chodziło, ale o integrację międzypokoleniową. A ta udała się znakomicie. Gra zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami na Wzgórzu św. Brunona. W planach jeszcze wyjazd do Papugarni w Wilkasach i dużo innych atrakcji.4

Ewa Ostrowska-Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze