W Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku otwarto nowoczesny internat sportowy [ZDJĘCIA]

0

W Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku otwarto w środę (26 kwietnia) nowoczesny internat sportowy z zapleczem gastronomicznym.

Nowy obiekt oferuje 44 pokoje, co stanowi łącznie 86 miejsc noclegowych. Dodatkowo, dla osób z niepełnosprawnością przygotowano 6 specjalnie przystosowanych pokoi (8 miejsc noclegowych). Internat posiada także windę osobową i dźwig osobowo-towarowy, który ułatwi transport ciężkiego sprzętu sportowego.

W internacie znajduje się także nowoczesne zaplecze gastronomiczne wraz ze stołówką na 196 osób, co pozwala na przygotowywanie smacznych posiłków dla wszystkich gości. Ośrodek od teraz będzie zajmował się bezpośrednio przygotowywaniem posiłków dla swoich gości. Jest to znacząca poprawa w zakresie świadczenia usług, ponieważ pozwoli to na zapewnienie wyższej jakości posiłków oraz lepszą kontrolę nad ich składem i wartościami odżywczymi.

Powierzchnia użytkowa obiektu to aż 1 955,74 m2, która wraz z łącznikiem jest w pełni klimatyzowana, zapewniając komfortowy pobyt niezależnie od pory roku. W internacie znajdują się również nowoczesne instalacje, takie jak elektroniczna kontrola dostępu, system parkowania (SSP), system sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) oraz monitoring wizyjny (CCTV), gwarantując bezpieczeństwo i spokój podczas pobytu.

Internat połączony jest łącznikiem z halą sportową, w której znajdują się sale treningowe, siłownia oraz sale konferencyjne, co umożliwia przemieszczanie się po ośrodku w dogodnych warunkach. Ponadto w pobliżu internatu znajdują się atrakcyjne tereny rekreacyjne, takie jak jeziora czy lasy, co daje możliwość aktywnego wypoczynku poza treningami.

Budowa internatu sportowego w COS OPO Giżycko została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą w wysokości blisko 16 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego to 19,8 mln zł.

(MS, fot. Piotr Tomasz Suchta)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze