W 3 dni zatrzymali 17 praw jazdy. Przyczyną nadmierna prędkość i alkohol

2

Wiosenna aura, coraz wyższe temperatury powodują i poprawa warunków drogowych sprawiają, że niektórzy kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach prawnych i dają się ponieść fantazji za kierownicą. Wodze fantazji skutecznie ściągają im policjanci. Tylko od niedzieli (30.04.2017) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Giżycku zatrzymali siedemnaście praw jazdy w związku z przekroczeniem przez kierowców dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Uprawnienia stracił też kierujący, który „za kółko” wsiadł w stanie nietrzeźwości.

Pierwszym siedmiu osobom uprawnienia zostały zatrzymane już w niedzielę. Kolejnych trzech dołączyło do tej grupy w „majówkowy” poniedziałek. Dzień później grupa kierowców, którzy prędkość w obszarze zabudowanym przekroczyli o ponad 50 km/h powiększyła się o kolejne siedem osób. Wszyscy kierowcy oddali funkcjonariuszom prawa jazdy ze świadomością, że zakaz jazdy autem obowiązuje ich od tej pory na okres trzech miesięcy. Wśród nich był kierowca BMW, który w Giżycku ulicą Obwodową pędził z prędkością 135 km/h, a więc dozwolona w tym miejscu prędkość przekroczył o 85 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, funkcjonariusze na kierujących nałożyli mandaty oraz punkty karne.

Lekkomyślność wykazał się również jeden z mieszkańców powiatu Olsztyńskiego, który we wtorek (02.05.2017) około godz. 21:30 w Giżycku wsiadł za kółko w stanie nietrzeźwości. Prowadząc auto 57-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na skrzyżowaniu ulic Chopina i Moniuszki, wjechał do przydrożnego rowu, uszkadzając swoje auto. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ten kierowca również stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Emil

To nie jest „obwodówka”, tylko ulica Obwodowa. Możesz postawić dodatkowe znaki co 25 m, a i tak znajdą się tacy, którym „się wydaje” 🙂

Paweł

A może warto byłoby ustawić na ul. Obwodowej kilka znaków z ograniczeniem prędkości do 50? Znaki o terenie zabudowanym są na wlotach, ale przyjezdnym może wydawać się, że na „obwodówce” obowiązuje 90 jak w innych miastach. Tylko, że wtedy spadną statystyki naszej policji…