Wojtuś Kozioł – to 7-letni giżycczanin, któremu poświęcamy rok 2023!

Podczas wszystkich wydarzeń współorganizowanych przez Miasto Giżycko, będą prowadzone zbiórki finansowe na rzecz małego Wojtka. Chłopiec wraz z rodzicami, rodziną i zaprzyjaźnionymi wolontariuszami będą gośćmi specjalnymi tych wydarzeń. Każdy chętny będzie mógł ich wesprzeć w zbiórce, poprzez przekazanie datku do specjalnie oznaczonych puszek z logo Miasta.

Pieniądze szansą na SAMODZIELNOŚĆ

O Wojtusiu usłyszycie także w lokalnych mediach! Puszki do zbiórki z jego wizerunkiem pojawią się w zaprzyjaźnionych firmach i instytucjach. Gorąco zachęcamy do włączenia się w zbiórkę! Pieniądze będą przeznaczone na kosztowne turnusy rehabilitacyjne oraz specjalistyczny sprzęt, które są dla Wojtka szansą na samodzielność.

Rodzice zrobią dla dziecka wszystko

7-letni Wojtuś zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym i padaczką lekooporną. Chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko, jednak w 3. dobie swojego życia przestał oddychać i wystąpiły u Niego silne drgawki. Zdiagnozowano wirusowe zapalenie mózgu. Od 3. miesiące życia jest pod opieką wielu specjalistów i terapeutów. Obecnie Wojtuś porusza się przy pomocy chodzika, mówi bardzo dużo, jednak mowa jest zrozumiała tylko dla najbliższego otoczenia. Rodzice codziennie walczą o to, by w przyszłości Wojtek był samodzielny. Zbiórka wspierana przez Miasto to dla nich szansa na konkretne wsparcie, którą zamierzają wykorzystać.

Wojtusia już teraz można również wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane:

KRS 0000037904 (Fundacja Zdążyć z pomocą),

w rubryce cel szczegółowy 1,5% należy wpisać:

32624 Kozioł Wojciech

Każda wpłata to realna pomoc dla rodzin

Dzięki Państwa pomocy, do tej pory wspólnie wsparliśmy w walce o zdrowie już siedmiu giżycczan: Krystiana Czyrko, Bartusia Frączka, Adriana Jarosza, Antosia Żochowskiego, Filipa Czerniawskiego, Igorka Kamińskiego i Adasia Mantrybę.

Mamy świadomość, że to doraźna pomoc, która jednemu wystarczy do powrotu do zdrowia, a innemu ułatwi w danym roku skorzystanie z dostępnych ofert medycznych, zabiegów i rehabilitacji w celu poprawienia obecnego stanu zdrowia. Cokolwiek byśmy wspólnie nie robili – jest to ogromne wsparcie dla dzieci oraz ich rodziców.

Akcji patronuje Burmistrz Giżycka

Akcja charytatywna na rzecz Wojtusia odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Koordynatorką akcji z ramienia Burmistrza jest dr Katarzyna Karolska Główny Specjalista Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku (e-mail katarzyna.karolska@gizycko.pl, tel. 798 112 125).

Źródło: UM Giżycko – Justyna Maciejewska-Kucfir

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Konrad

Polecam kontakt z fundacją „Polacy dla polaków”, która zbiera pieniądze dla dzieci z lekooporną padaczką.