Volkswagen z przebitym numerem VIN i nielegalne papierosy

0

20 lutego podczas kontroli drogowej mundurowi ujawnili w mercedesie blisko 32 000 sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Wartość przewożonego nielegalnego towaru to ponad 21 000 zł.

W rejonie miejscowości Rozogi funkcjonariusze z PSG w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes Benz. Kierowca obywatel RP przewoził papierosy różnych marek, które nie posiadały obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. 42-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych.

Drugie zdarzenie miało miejsce w PSG w Grzechotkach. 21 lutego, na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy granicznej stawił się obywatel RP, który podróżował samochodem osobowym marki Volkswagen T4. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole VIN.  40-letniemu kierowcy przerwano podróż i teraz  wytłumaczy sprawę wątpliwego pochodzenia pojazdu policji w Braniewie. Wartość szacunkowa zatrzymanego auta to 20 000 zł.

Źródło: WM Oddział Straży Granicznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze