VII Urodziny Streetworking Giżycko

2

Uczestnicy projektu Streetworking Giżycko świętowali 13 października jubileusz 7-lecia działalności. Steetworking Giżycko działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej we współpracy z Fundacją Human Lex Instytut.

Pedagodzy ulicy obejmują swoim oddziaływaniem ponad 40 osób, głównie dzieci z podwórek Wilanowska, Nowowiejska i Jeziorna.

W ostatnim okresie realizowany był projekt z funduszy unijnych, dzięki czemu dzieci i ich rodziny mieli wsparcie nie tylko streetworkerów, ale także edukatorów, psychologa, animatorów, dogoterapeuty i hortiterapeuty.

Ze względu na warunki pogodowe uroczystości urodzinowe zostały przeniesione do Świetlicy Socjoterapeutycznej. Na uczestników przyjęcia czekał tort i inne słodkości , a także kiełbaski z grilla.

Życzenia całej ekipie złożyła Ewa Ostrowska, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, która przekazała również pozdrowienia od Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza, który z racji wyjazdu nie mógł uczestniczyć w spotkaniu.

Gościem specjalnym była Małgorzata Czopińska, radna Rady Miejskiej, która przekazała dzieciom upominki i serdeczne gratulacje. Po oficjalnej części dzieci wzięły udział w zabawach z animatorką.

Świętowanie było więc pełne atrakcji i radosne, choć oczywiście organizatorzy żałują, że z racji obostrzeń, w znacznie mniejszym niż zazwyczaj gronie.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mazur

A nie można tego nazwać w języku który używa się w tym KRAJU ?

turysta

Taa! „ten kraju”, w „ten kraju” coraz więcej terminów obcych, mnie na brzmienie edukator aż ciarki po plecach chodzą!