VI Warmińsko – Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”

0
Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wraz z Polskim Kongresem Drogowym organizują w dniach 23-24.09.2019 r. w Mikołajkach VI Warmińsko – Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”. Konferencja będzie mieć międzynarodowy zasięgi  i będzie to największe tegoroczne wydarzenie z obszaru bezpieczeństwa drogowego w Polsce. 

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie tworzenia i praktycznego wdrażania programów poprawy bezpieczeństwa, prawidłowego oświetlenia dróg, w tym okolic przejść dla pieszych, wymagania techniczne dotyczące oznakowania poziomego i pionowego oraz inicjatyw edukacyjnych zwiększających świadomość zagrożeń wśród użytkowników dróg. W programie znajdzie się także po raz pierwszy specjalna sesja poświęconą bezpieczeństwu pracy podczas budowy dróg i ich utrzymania.

Konferencja odbędzie się pod Patronatem m.in. Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina oraz Burmistrza Miasta Mikołajki Pana Piotra Jakubowskiego. Na forum przybędą również przedstawiciele drogowców z krajów Unii Europejskiej oraz  komisji europejskiej.

Ważnym punktem programu Naszego wydarzenia będzie pokaz symulowanego wypadku drogowego – skoordynowanej akcji służb ratowniczych, który odbędzie się w dniu 24.09.2019 r. w godzinach 09.30 – 10.45 na ul. Wawrzyńca Prusa, na placu naprzeciwko Stadionu w Mikołajkach. Pokaz ten będzie skierowany nie tylko do uczestników konferencji ale również do społeczności lokalnej. Symulacja ma na celu pokazanie w jaki sposób przypadkowi świadkowie wypadku drogowego powinni udzielić pierwszej pomocy dla osób poszkodowanych oraz przybliżyć sposób działania służb ratowniczych, w tym: Zespołu Ratownictwa Medycznego, Zastępów Straży Pożarnej, Policji oraz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze